Миньор на финал в турнира „Петричка пролет“

Перничани победиха Свобода (Пещера)

Третодивизионният Миньор (Перник) се класира за финала на турнира „Петричка пролет“ след победа над Свобода (Пещера) с 4:1. На тежкия терен в Коларово перничани се възползваха от доста грешки в отбраната на Свобода и стигнаха до мача за първото място. Още в 15-та минута дошлият от Черноморец (Бургас) Антон Атанасов даде преднина за Миньор с удар отблизо. Малко по-късно вратарят на Свобода Станислав Томов извади удар на Любомир Илиев от фаул. В 40-та минута Лъчезар Георгиев се възползва от грешка на Томов и влезе с топката в мрежата за 2:0.

В началото на втората част интригата в мача приключи. В 54-та минута Майк Кръстев засече с глава центриране от ляво, а 4 минути след това Милчев постави топката на главата на Георгиев за 4:0.

Крайното 4:1 оформи Веселин Отман в 87-та минута. Полузащитникът центрира в наказателното поле от свободен удар, топката премина през куп от играчи и спря в мрежата зад Леотиев.

Финалната среща на турнира ще се играе в четвъртък, като съперникът на Миньор ще стане ясен по-късно днес след двубоя в другата група между съставите на Беласица (Петрич) и Кариана (Ерден).

„Отборът е доста натоварен, работихме здраво, а и ние сме наистина аматьори. Всички момчета работят и играят. През пролетта целта ни остава оцеляване в Трета лига, заяви за БТА старши треньорът на Свобода Пещера Георги Мечечиев.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили