ЦСКА обърна Царско село, Жан Бланко с първи гол на "Армията" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Армейците" завършиха без загуба зимната си подготовка

ЦСКА победи Царско село с 2:1 като домакин в последната си зимна проверка преди началото на пролетния полусезон в родното първенство.

На стадион "Българска Армия" червените трябваше да правят пълен обрат, за да стигнат до успеха, след като губеха в резултата след първото полувреме.

Срещата започна с ниско темпо, като и двата отбора не създаваха опасности пред вратата на противника. В 24-та минута Каранга отправи изстрел с глава, но той мина над вратата. Малко по-късно отново бразилецът можеше да открие, но ударът му не беше точен.

Така в 33-та минута Черниаускас допусна груба грешка и топката стигна до Светослав Диков, който майсторски финтира двама защитници в червено и на празна врата откри резултата.

След почивката ЦСКА изравни в 53-та минута, след като Каранга се възползва от неразчетено излизане напред на стража Филип Димитров и с глава прати топката зад голлинията.

ЦСКА продължи да е по-активният отбор след изравняването, но удари на Роланд Алберг и Каранга бяха спасени.

Така в 76-та минута новото попълнение Жан Бланко получи топката в наказателното поле и с хубав удар донесе победата за "армейците".

По този начин ЦСКА завършва подготовката си без загуба в контролите - три победи и три равенства.

Първият мач на ЦСКА от пролетния полусезон е на 17 февруари срещу Верея 6 Стара Загора. Двубоят ще се играе на "Трейс арена" от 15:00 часа. 2000 привърженици на червените ще подкрепят тима в първия пролетен кръг.

ЦСКА - Царско село 2:1
0:1 Светослав Диков '33
1:1 Фернандо Каранга '53
2:1 Жан Бланко '76

Стартови състави:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 18. Александър Георгиев, 9. Фернандо Каранга

Царско село: 12. Филип Димитров (в), 6. Марио Петков, 10. Георги Хашев, 4. Тейнур Марем, 11. Димитър Райчев, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов (к), 18. Георги Минчев, 8. Павел Петков, 14. Божидар Кацаров, 5. Светослав Диков