Левски загря с разгром за старта на сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" вкараха пет и изпуснаха още толкова срещу Сливнишки герой

Левски победи с 5:1 Сливнишки герой на "Герена" в последната си контрола преди подновяването на сезона. Следващата неделя "сините" приемат "Ботев" (Пд).

"Сините" тотално доминираха в мача. Петте гола бяха най-малкото с, което гостите се отърваха. Две попадения на Левски бяха отменени заради засади.

Преди началото на двубоя домакините представиха новите си попълнения. Тази зима бяха привлечени шестима играчи - Фелипе Нашименто, Станислав Костов, Паулиньо, Аймен Белаид, Афонсо Фигейредо и Ривалдиньо. Първите двама започнаха титуляри, а останалите се появиха след почивката с изключение на Ривалдиньо. Той пропусна всички мачове на тима и в Малта, понеже е изостанал с подготовката.

Очакванията за много публика не се оправдаха заради лошото време. Дъждът принуди ръководството на клуба да се откаже от идеята да отваря сектор "Б" и зрители имаше само в централната трибуна.

Интересното е, че първата среща на Делио Роси начело на "сините" отново беше в контрола със Сливнишки герой - на "Герена" през август, когато гостите спечелиха с 3:1.

Днес домакините можеха да поведат в резултата в 7-ата минута, когато изстрел на Жерсон Кабрал беше спасен от вратаря Янко Георгиев. В 17-ата минута холандецът прати топката в мрежата, но реферът не зачете попадението заради засада. Малко след това беше отменено попадение и на Станислав Костов.

В 22-ата минута Кабрал все пак успя да открие резултата. Той проби отляво и простреля съперниковия страж - 1:0. След половин час игра Антонио Вутов се размина с топката на празна врата след успоредно центриране на Станислав Костов. Нападателят направи 2:0 в края на полувремето, възползвайки се от асистенция на Прохазка.

Шест минути след подновяването на играта появилият се от пейката Габриел Обертан, беше изведен от Кабрал очи в очи с вратаря на Сливнишки герой и елегантно пусна топката покрай него за 3:0.

В разстояние на само 2 минути "сините" вкараха още две попадения . Първо в 69-ата Аймен Белаид засече с глава центриране от корнер, а в 71-ата се разписа и Серджиу Буш.

Николай Маринов отбеляза почетно попадение за гостите в 77-ата минута с хубав изстрел от въздуха.

Натискът на Левски продължи, но нов гол не падна.

5:1 Маринов 77

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Фелипе Нашименто, Роман Прохазка, Жорди Гомес, Жерсон Кабрал, Антонио Вутов, Станислав Костов
Резерви: Николай Кръстев,  Аймен Белаид,  Паулиньо, Афонсо Фигейредо, Васил Панайотов, Мартин Петков, Ивайло Найденов, Сержиу Буш, Нелуц Рошу, Габриел Обертан, Антоно Белмонт, Илия Юруков, Георги Ангелов, Станислав Иванов, Томислав Папазов

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Янко Димитров, Сибил Карагьозов, Виктор Георгиев, Кристиян Николов, Радослав Постолов, Стефан Аличков, Николай Маринов, Велислав Иванов, Ничо Ничев, Мариян Хаджиев, Красимир Георгиев
Резерви: Светослав Каменов, Даниел Попов, Даниел Стефанов, Лъчезар Свиленов, Николай Николов, Росен Колев, Валентин Иванов, Георги Гайдаров, Методи Методиев, Александър Котаров, Мартин Минев