Атлетико с трети поред успех на нула в Испания

Малага остана без победа от два месеца след бърз гол на Гризман и кръв в устата на Годин

Антоан Гризман вкара единствения гол за успеха на Атлетико Мадрид над Малага с 1:0 в мач от XXIII кръг на испанската Примера дивисион.

Звездата на „дюшекчиите” откри резултата още в първата минута на срещата, а до края повече попадения не паднаха.

Капитанът на победителите Диего Годин пък бе ударен неприятно в лицето от вратаря на домакините Нето, който му разкърви устата и бранителят трябваше да получи лекарска помощ.

В крайна сметка обаче хората на Диего Сиемеоне записаха третата си последователна победа на нула в Испания и се „бетонираха” на второто място.

Те имат 52 точки в актива си, с шест по-малко от лидера Барселона, но и с мач повече.

Третият Валенсия с едва 40 пункта в актива си, като има с един повече от Реал Мадрид, но и двата тима са изиграли с по една среща по-малко от Атлетико.

В четвъртък „дюшекчиите” гостуват на Копенхаген в 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа, докато след седмица Малага е домакин на Валенсия.

Опашкарите в класирането не познават вкуса на успеха от точно два месеца насам, тъй като за последно надвиха Реал Сосиедад с 2:0 на десети декември 2017 година.

Малага има едва 13 точки от 23 мача и е фаворит за изпадане в края на сезона.