Божествен Агуеро взриви "Етихад"! (ВИДЕО)

Аржентинският терминатор направи на пух и прах шампиона на Англия отпреди две години

Манчестър Сити за пореден път показа защо ще е следващият шампион на Висшата лига.

"Гражданите" победиха Лестър с 5:1, а Серхио Агуеро като на шега вкара четири попадения за едно полувреме.

Другият гол за тима на Пеп Гуардиола реализира Рахийм Стърлинг, а за "лисиците" точен бе Джейми Варди.

Сити не изигра най-убедителното първо полувреме и се оттегли при 1:1 на почивката, но през втората част заобгради вратата на Каспер Шмайхел, който пусна още три гола.

Резултатът бе открит то Стърлинг, който се възползва от подаване на машината за асистенции Кевин де Бройнe още в минута.

Лестър изненадващо изравни в 24-а минута, когато Джейми Варди със самостоятелен пробив навлезе в наказателното поле и преодоля Едерсон.

Втората част принадлежеше на Серхио Агуеро. Аржентинецът откри сметката си в 48-а минута, когато Де Бройне му подаде за гол на празна врата.

Пет минути по-късно белгиецът пак потърси колегата си в наказателното поле и последният със силен удар прати топката зад Шмайхел, който бе близо до спасяване.

Хеттрикът на бившия играч на "Атлетико" бе оформен в 77-а минута, когато Шмайхел направи изключителна глупост и му връчи топката.

В продължението аржентинецът сложи черешката на тортата с изумителен гол от границата на наказателното поле, който взриви "Етихад".

Сити вече има 72 точки и води с 16 на градския си съперник "Юнайтед". Тимът на Моуриньо утре гостува на "Нюкасъл".