СЕНЗАЦИЯ! Барса се издъни със средняк насред "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Меси и компания пропиляха 4 точки за седмица, разликата с втория Атлетико (Мадрид) вече е само 7

Барселона допусна крайно неочаквана издънка. Каталунците не успяха да победят заемащия място в средата на класирането Хетафе, при това насред "Камп Ноу". Нещо повече, Лео Меси и компания дори не успяха да отблежат гол, като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

Въпреки че взеха само точка от домакинството, Барселона продължава да няма загуба през този сезон, при 18 победи и 5 равенства. Отделно от това обаче, възпитаниците на Валверде пропиляха 4 точки за седмица, а разликата с втория Атлетико (Мадрид) вече е само 7.

Барселона натосна своя съперник още с началния съдийски сигнал. След четвърт час игра, каталунците имаха 77 процента владеене на топката, което обаче не доведе до чисти голови положения пред съперниковата врата, което продължи почти до края на полувремето. В последната му минута Лео Меси центрира от фаул, а Луис Суарес от воле прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В началото на втората част Филипе Коутиньо стреля от дистанция, но вратарят улови без сериозни проблеми. Малко по-късно ситуацията се повтори, като този път стражът на гостите изби в корнер. След час игра, Хетафе организира скоростна контра, но прехвърлящият удар на Шибасаки излезе в аут. Постепенно играта се поизравни. В 68-ата минута Меси стреля директно от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата. С всяка изминала минута натискът на Барса се засилваше. В 77-ата минута Йери Мина бе близо до гола, ала ударът му с глава мина на сантиметри до вратата. Малко по-късно Меси стреля от далечно разстояние, но вратарят изби. Секунди след това упражнението се повтори, но този път стражът улови. Дембеле пък излезе сам срещу вратаря, но бе маркирана засада. В добавеното време Суарес стреля с глава, но вратарят успя да избие в корнер.