Азар върна усмивките в Челси (ВИДЕО)

"Сините" засилиха "Уест Бромич" към по-дълбоко дъно

Челси победи Уест Бромич с 3:0 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Победата за лондончани дойде след две поредни загуби с 0:3 в първенството и ги прати обратно на четвъртото място.

В герой за тима отново се превърна Еден Азар, който вкара два гола и собственоръчно реши мача за своите.

Загубата за "дроздовете" е трета поредна и тимът остава заквотвен на последното място в класирането.

Те започнаха духовито двубоя, но в третата минута звездата им Даниел Стъридж отново получи проблем с контузия и се принуди да напусне терена.

Гостите обаче играеха добре в първите минути, но защитата на Челси се справи с множеството центрирания.

Първият шанс за лондончани се откри пред Оливие Жиру в 20-а минута, който за първи път излезе като титуляр за новия си отбор.

Неговият удар отблизо без спасен от Бен Фостър, тъй като бе прекалено слаб.

Французинът обаче се отчете с асистенция за първия гол пет минути по-късно. Той направи хубаво двойно с Азар и белгиецът откри резултата.

В 57-та минута Уест Бромич изпусна голям шанс да изравни. Соломон Рондон стреля встрани, въпреки че бе сам срещу вратаря от непосредствена близост.

В 63-та минута Виктор Моузес вкара за 2:0. Нигериецът проби отдясно и подаде към Фабрегас. Испанецът опита пас към Мората, който рикушира в защитник и стана перфектен а Моузес, който не сгреши отблизо.

Еден Азар направи резултата класически в 71-а минута. Той бе оставен на границата на наказателното поле без натиск и веднага стреля към вратата, където Бен Фостър не помръдна.

Победата праща Челси на четвърто място с актив от 53 точки. Уест Бромич осава последен с 20 точки - на седем от спасителния бряг.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати