ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Лудогорец - Милан 0:3

Стартовите състави са ясни

Лудогорец се изправя срещу Милан в 1/16-финалите на турнира Лига Европа.  Разградчани ще опитат да постигнат положителен резултат, който да им даде добри шансове преди реванша на “Сан Сиро”. Целта на “орлите” е да постигнат нещо, което нито един друг български отбор не е успявал - да отстранят “росонерите” в елиминационен сблъсък от евротурнирите. До момента Милан цели пет пъти се е изправял срещу родни тимове, като и в петте случая е успявал да се класира за следващата фаза. Италианците имат 7 победи, 2 равенства и само 1 загуба срещу отбори от България.

“Росонерите” са в добра форма от началото на годината, като записаха 4 победи и 1 равенство в петте си мача в Серия “А” и още нямат загуба. Въпреки това Милан е едва на седма позиция в класирането в Серия А. Лудогорец за последно игра в официален мач срещу ЦСКА в Купата на България, когато загуби с резултат 1:2.

Димитър Димитров пуска в стартовия състав новото попълнение Якуб Шверчок на мястото на Вандерсон. Полякът има 4 гола в последните 4 контроли на тима. Дженаро Гатузо също залага на най-доброто, като Патрик Кутроне повежда атаката на "росонерите".

0' Двата отбора вече са на терена

1' Начало на мача

3' Опасен удар на Кеси минава до дясната греда

5' Абате получава жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле срещу Мисиджан

5' Лукоки стреля директно от отсъденото нарушение, но топката премиинава до лявата греда

15' Лукоки е изведен сам срещу вратаря, но страничният рефер маркира засада

20' Бонавентура стреля, топката рикошира в защитник на Лудогорец и излиза в корнер

25' Мощна подкрепа за Милан от трибуните на "Лудогорец Арена". Около 500 тифози, предимно от България, не спират да огласят стадиона

31' Лукас Саша центрира в наказателното поле, Донарума не се намеси убедително, но и Швиерчок не успя да засече

38' Жълт картон за Лукоки

39' Сусо стреля от отсъдения фаул, от много малък ъгъл, но над вратата

42' Бонавентура нахлува в наказателното поле и стреля през шпагата на Сисиньо, но над напречната греда

45' Гол за Милан. След центриране на Чалханоглу в наказателното поле, Кутроне с глава засича от непосредствена близост за 0:1

45' С изпълнението на центъра, главният съдия дава край на полувремето

Начало на второто полувреме

46' Излиза Швиерчок

46' Влиза Вандерсон

51' Вандерсон извежда около точката заизпълнение на дузпа Марселиньо, който на шпагат насочва топката към вратата, но Донарума лови без проблем. Това е първи точен удар за Лудогорец

55' Лудогорец по чудо не изравнява! Фамозна тупалка на Дяков разтриса напречната греда

60' Излиза Абате, влиза Родригес

62' Дузпа за Милан. Кутроне нахлува в наказателното поле, където е изблъскан от Козмин Моци

63' Рикардо Родригес е безапелационен от бялата точка - 0:2

65' Излиза Кутроне, влиза Силва

75' Излиза Чалханоглу, влиза Борини

78' Излиза Марселиньо, влиза Кампаняро

81' Излиза Лукоки, влиза юношата Светослав Ковачев

90+2' След центриране отдясно на Кеси, Борини засича от движение за 0:3