Португалец и Камбуров вгорчиха завръщането на Илиан Илиев на "Тича" (ВИДЕО)

Черно море се отдалечи от Топ 6 след 1:4

Илиан Илиев няма да запомни с добро завръщането си в Черно море. Отборът му загуби с 1:4 на старта на пролетния дял от първенството, а трите гола за гостите вкара бившия футболист на "моряците" Педро Еуженио.

Загубата попречи на домакините да се доближат на три точки от градския съперник Верея, който е 6-и с 31. Локомотив вече е 7-и с 26.

Черно море светкавично дръпна в резултата. Още в 5-ата минута Радослав Василев вкара първия си гол за варненци след центриране на Георги Илиев.

Вместо да се възползват от психологическото предимство домакините отстъпиха инициативата на Локомотив. На сцената излезе Педро Еуженио, който в разстояние на 18 минути вкара три гола на бившия си тим.

Поргугалецът изравни в 26-ата минута. Той получи хубав пас от Желев и от дъгата на наказателното поле стреля във вратата на Макенджиев - 1:1.

Фантастично изпълнение на пряк свободен удар от Атанас Зехиров мина на сантиметри от вратата в 35-ата минута.

Маелко след това Еуженио отново се разписва във вратата на Черно море. Леони центрира отляво, топката попадна в краката на португалеца, който беше оставен непокрит в наказателното поле и не сгреши за 2:1.

В заключителните секунди на първата част Еуженио оформи своя хеттрик след прекрасна асистенция на Мартин Камбуров.

Второто полувреме започна с нов шанс за гол на гостите. В 54-ата минута Камбуров получи извеждащ пас отдясно, догони топката и от границата на наказателното поле я центрира във вратарското поле. Там Костадинов и Зехиров не се ориентираха добре и оставиха голмайсторът Еуженио да ги надскочи. Само късметът и добрата намеса този път на Макенджиев обаче предотвратиха четвърти гол на португалеца във вратата на “моряците”.

Въпреки негативния резултат стадионът скандира името на завърналия се Илиан Илиев.

В добавеното време се разписа и Мартин Камбуров. Това беше неговото 8-о попадение този сезон.

Черно море - Берое 1:4
1:0 Радослав Василев 5
1:1 Педро Еуженио 26
1:2 Педро Еуженио 38
1:3 Педро Еуженио 44
1:4 Мартин Камбуров 90

Черно море: 88. Макенджиев, 6. Цветков, 9. Фенуш, 10. Василев, 16. Витанов, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев (к), 22. Огнянов, 33. Енчев, 41. Кононго
Треньор: Илиан Илиев

Берое: 12. Перниш, 3. Желев, 6. Иванов, 7. Райнов (к), 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 20. Леони, 26. Хаджиев, 77. Еуженио