ПСЖ си изкара яда от сряда на Страсбург (ВИДЕО)

Френският шампион с нова лекция в Лига 1

ПСЖ победи с 5:2 Страсбург в мач от 26-ия кръг на френската Лига 1. Парижани се реабилитираха частично пред своите фенове за злощастната загуба от Реал Мадрид в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига, в който французите водеха, но допуснаха загуба с 3:1 на "Сантиаго Бернабеу".

Срещата в Париж започна изненадващо и още в 6-та минута Жан-Едуес Ахолу изведе гостите напред. Само четири минути по-късно обаче Джулиан Дракслер изравни, а в 21-та минута Неймар направи пълен обрат. В следващата си атака пък Анхел Ди Мария заби трети гол във вратата на Страсбург.

След ударната си акция, шампионите решиха да задържат повече топката без остри атаки. След почивката играта продължи да бъде равностойна и това даде шанс на Страсбург да намали изоставането си. В 67-та минута Стефан Бакокен намали на 2:3, но ПСЖ веднага върна аванса си чрез Едисон Кавани.

В 79-та минута отново уруваецът отбеляза, за да оформи крайното 5:2. По този начин ПСЖ остава лидер с 68 точки - на 12 пред втория Монако. Страсбург пък остава 14-ти с 30 точки.