Много нерви, отменен гол и загуба за Омония на Ивайло Петев

Тимът бе воден от Алекси Желязков

Шампионът АПОЕЛ (Никозия) победи с 2:1 Омония в дербито на кипърското първенство от 25-ия кръг и води с 2 точки пред Аполон на върха в кипърското първенство. Омония беше без българския си старши треньор Ивайло Петев, който е наказан, както и без невъзстановения вратар Николай Михайлов.

Зелените бяха водени от помощник-треньора Алекси Желязков и направиха добър мач. АПОЕЛ е на върха с 60 точки, Аполон е на 2-о място с 58 след 5:1 над Алки Ороклини днес. 3-и е АЕК (Ларнака), който днес размаза с 6:1 фалиралия Етникос (Ахна), и има 52.

И трите гола в мача паднаха до края на първото полувреме, като големият герой за домакините беше Лоренцо Ебесилио, който вкара в 4-ата и в 14-ата минути. Щатният голмайстор на Омония- английският ветеран Мат Дербишър върна едно попадение в 39-ата минута. Дербишър вкара и още един гол в мача, който обаче беше отменен неправилно заради засада. При повторенията се видя, че съдията е сгрешил и англичанинът не е в положение на засада. Иначе гостите от Омония стартираха мача смело и в първите три минути имаха две чисти голови положения, като по-доброто беше на Деметриу, но спасен от вратаря Перес.

Второто полувреме започна с много нерви и равен брой положения пред двете врати, като в последните 10 минути АПОЕЛ имаше една отлична възможност за трети гол, но вратарят Христодулу отне топката от главата на Игор де Камарго.

Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)