Локомотив (Пд) - ОФК Пирин 1:0

Всичко най-интересно по минути

Локомотив (Пловдив) и Пирин (Благоевград) ще се изправят един срещу друг в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят ще се проведе на "Лаута" и е с начало 12:30. Главен съдия е Николай Йорданов от София.

Старши треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович пък си постави амбициозна задача - класиране за Лига Европа. Смърфовете зимуваха на незавидното десето място, на цели 8 точки от шестия Верея. Босненският специалист е наясно, че единственият шанс за ЛЕ е, като спечели седмото място и предизвика на бараж третия или четвъртия в първата шестица на неговия стадион.

Домакините обаче първо трябва да намерят пътя към победата, след като в последните си 6 мача преди почивката не успяха да запишат успех на сметката си. Акрапович пък ще има възможност днес, срещу Пирин Бл, най-после да запише първа победа начело на Локо в елита.

Двубоят е много важен за гостите, които също не се намират в особено цветущо положение и загубиха последните си две срещи през есента. Те заемат 12-ото място в класирането.

Бързи факти от "Тема спорт":

Локомотив (Пд)

0:5 от Пирин в Благоевград на 9 септември м.г. бе най-тежкото поражение на железничарите от 9 април 2017 г., когато паднаха със същия резултат от Левски в София

Все още няма победа под ръководството на Бруно Акрапович - 3 загуби от отборите в Топ 3 без отбелязан гол, последвани от 3 резултатни равенства с Витоша, Верея (по 1:1) и Дунав (2:2). В първите 6 срещи през сезона с Воин Войнов балансът бе 2/2/2

Отборът, който заедно с абсолютния аутсайдер Витоша е допуснал най-много голове през есента в първите 15 минути на двубоите си - по 9, докато Пирин е на обратния полюс само с 1 инкасирано попадение в този период

Пирин (Бл)

При предишното си гостуване на "Лаута" спечели първата си победа в 25 визити на Локо Пд - 3:2 на 30 септември 2016 г. В момента е в серия от 3 поредни шампионатни победи над пловдивските железничари

Отборът в лигата, чиито голове навън имат най-висока цена: всеки от тях носи средно по 2,2 точки - 5 попадения, с които стигна до 11 пункта. Само веднъж досега, когато е вкарал гол навън, впоследствие не си е тръгвал поне с точка - при 1:2 от Етьр в петия кръг

През зимата се лиши от основния си реализатор през настоящия сезон - Станислав Костов (6), никой от останалите в отбора не е вкарал повече от 2 попадения през есента

Баланс

В Първа лига: 51 мача, 22 победи за Локо Пд, 12 равенства, 17 победи за Пирин Бл, голова разлика 68-67 за Пирин Бл

Локо Пд като домакин: 25 мача, 18 победи за Локо Пд, 6 равенства, 1 победа за Пирин Бл, голова разлика 51-21 за Локо Пд