Аталанта и Фиорентина не се победиха в Бергамо

Никола Миленкович си изкара червен картон за само три минути

Аталанта и Фиорентина завършиха 1:1 в мач помежду им от 25-ия кръг на Серия А. В Бергамо, домакините успяха да се върнат в срещата, след като изоставаха в края на първото полувреме, а в последните минути не съумяха да се възползват от численото си превъзходство на терена.

Срещата започна по-добре за гостите от Фиорентина, които откриха резултата още в 16-та минута, като точен беше халфът Милан Бадел с прецизен удар. След това обаче виолетовите приеха играта в своята половина и това даде резултат в продължението на първата част, след като Андреа Петаня се разписа за 1:1.

След почивката Виола отново вдигна темпото и задържаше повече топката, но в рамките на две минути Никола Миленкович си изкара два жълти картона и остави гостите с човек по-малко в последните пет минути на мача. Това веднага даде възможност на Аталанта за финален щурм, като във втората минута на продължението Йосип Иличич беше много близо да спечели всички три точки за своя тим, но Спортиело спаси перфектно.