Страхотна игра и само един гол доближи Милан още повече до Европа (ВИДЕО)

"Росонерите" изиграха най-добрия си мач в Калчото от началото на сезона

Милан победи с минималното 1:0 Сампдория в дербито в подножието на местата, даващи право на участие в Европа през идния сезон. В мача от 25-ия кръг на Серия А момчетата на Рино Гатузо показаха страхотна игра и резултатът далеч не представя пълното съотношение на силите в срещата.

Сблъсъкът на Сан Сиро започна перфектно за домакините и още в третата минута Джакомо Бонавентура стреля точно с глава, но Вивиано спаси. В седмата минута пък игра с ръка в наказателното поле на Сампдория донесе дузпа за Милан, която обаче Рикардо Родригез пропусна, за разлика от мача срещу Лудогорец в Разград, където швейцарецът отбеляза от бялата точка.

Пропускът не попречи на инерцията на "росонерите" и в 13-та минута те развиха атака по конец, която премина през Сусо, той изведе Калабрия отдясно, а бекът с перфектно центриране намери Бонавентура в наказателното поле, който засече за 1:0.

До края на полувремето червено-черните напълно доминираха и само чудо спаси Сампдория от втори гол във вратата. Второто полувреме продължи да е силно за домакините, като в 52-та минута Хакан Чалханоглу пробва удар извън наказателното поле, който се отби в напречната греда. Генуесци така и не намираха път към Донарума, а в 76-та отново Чалхаонглу стреля от дистанция, но Вивиано спаси.

В 88-та минута Милан имаше шанс да реши всичко с втори гол при страхотна контраатака, но Калабрия, изведен от Силва, не успя да отележи с изстрел по диагонала на наказателното поле.

Така "росонерите" се изравниха по точки с днешния си съперник и събраха 41 пункта, като вече са на само пет от зона "Лига Европа" преди Лацио да изиграе своя мач от кръга утре вечер. Това беше и седми поредн мач в Калчото без загуба за Милан, а следващият мач на италианския колос е реваншът на 1/16-финалите в Лига Европа срещу Лудогорец в четвъртък.