Марица се готви за Визура с щанги и видео

Петков залага на ново попълнение при гостуването

Марица (Пловдив) ще направи петия си опит да постигне първата в историята българската победа в груповата фаза на женската волейболна Шампионска лига.

Жълто-сините гостуват на Визура (Рума) днес, от 21:30 ч. б.в. и ще търсят реванш за неприятната загуба от същия този тим у дома в зала „Колодрума” миналия месец.

Пловдивчанки пристигнаха в Рума още в неделя следобед, а късно снощи направиха и първата си тренировка в Спортски центар Рума, където ще се проведе двубоят между шампионките на Сърбия и тези на България. Днес от 13:00 ч. б.в. маричанки ще имат възможност и за още едно занимание.

Още с пристигането си в неделя момичетата на Иван Петков направиха тренировка във фитнеса, а вчера разучиха подробно съперника на видео. Малко след това момичетата си направиха и голяма разходка из Рума.

За мача с Визура наставникът Петков ще разчита на същите 14 волейболистки, с които посрещна полския шампион Хемик (Полице) в последния двубой на Марица от Шампионската лига. Единствената разлика в състава от предишната среща с Визура, загубена с 1:3 гейма в Пловдив, е новото попълнение Александра Миланова, която зае мястото на Таня Петкова.

Преди това Марица и Визура са се срещали два пъти. През октомври 2014 година сръбският тим постигна успех с 3:0 гейма в мача им от турнира „Дженгиз Гьолю” в Бурса. Година по-късно, Визура посрещна Марица в Белград за приятелска среща, която спечели с 2:1 гейма. Така жълто-сините все още не познават вкуса на успеха срещу този съперник, но са амбицирани това да се промени още утре.

След гостуването си в Града под тепетата Визура не е загубил нито един мач в Суперлигата на Сърбия. Подобно на Марица, Акулите от Рума вече си осигуриха първото място от редовния сезон във вътрешното си първенство. Те имат 16 победи от 17 мача и са недостижими на върха в класирането.

В Шампионската лига обаче Визура инкасира две загуби с по 0:3 от руския Динамо Казань (Казан) и, освен в мача си срещу Марица, няма нито един спечелен гейм в Група С дотук. За разлика от българския си съперник обаче, сръбкините все още имат теоретични шансове за продължаване в следващата фаза на състезанието и се очаква да се хвърлят с всички сили към успеха.

Първи съдия на мача ще бъде унгарката Моника Уйхази, а втори – азербайджанецът Елдар Алийев, който свири на Марица от реферския стол и на мача с Хемик в Полша. Делегат на ЦЕВ е Агостино Пантани от Италия.