Меси спаси Барса във врящия котел на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилецът Вилиан даде преднина на „сините”, но те не успяха да я удържат

Челси завърши 1:1 с гостуващия Барселона в първия 1/8-финален мач помежду им от Шампионската лига.

В 33-ата минута лондончани бяха изключително близо до гола. Вилиан отправи страхотен удар от около 25 метра и топката се отби от гредата.

В 54-ата минута Барселона стигна до първия си точен удар в мача. Луис суарес се освободи в пеналта и стреля отблизо, като Куртоа  се намеси решително.

В 62-ата минута Сеск Фабрегас опита далечен, но доста анемичен удар. С него обаче той спечели ъглов удар, при който Вилиан бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, намести си топката и с много прецизен удар я прати в мрежата зад Тер Щеген.

Бразилецът Вилиан (63) даде преднина на „сините” след две нацелени греди преди това.

Лионел Меси (75) вкара гола за каталунците, благодарение на който те ще имат предимство в реванша на „Камп Ноу”, където и нулево равенство би ги класирало за следващата фаза на турнира.

До края Челси опита натиск в търсене на победен гол, но усилията на домакините не дадоха резултат. Така мачът приключи без победител, като попадението на чужд терен дава леко предимство на каталунците преди реванша на "Камп Ноу".