Ботев си върна самочувствието в спаринг

Футболистите от основния състав, които пропуснаха контролата, направиха тренировка преди обед

Ботев (Пловдив) се наложи с категоричното 4:0 над третия в подреждането на Трета лига тим на Борислав (Първомай) в контролна среща на помощен терен 1 на базата в Коматево.

Николай Киров заложи на футболистите, които не взеха участие в първия мач за годината срещу Левски, както и на доста юноши.

Първото полувреме "жълто-черните" се отчетоха с три попадения.

Първото от тях падна в 15-ата минута, когато Шопов центрира от корнер на близката греда към Иван Василев, който притисна защитник на гостите и той отклони с глава топката в собствената си врата.

Шест минути по-късно Милко Георгиев върна към Станислав Шопов, а след неговия шут топката се отклони от защитник и влетя в мрежата за втори път.

В 31-ата минута се разписа и Фелипе Бризола. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл и не остави шансове на вратаря на Борислав.

Пловдивчани пропуснаха няколко чисти положения пред вратата на противника и през двете полувремена, Кристиан Добрев удари греда, а Фелипе Бризола оформи крайното 4:0 в последната минута на мача.

Футболистите от основния състав, които пропуснаха спаринга, направиха тренировка преди обед.
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"