ЦСКА (Москва) излъга Цървена звезда и е на 1/8-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Московчани с минимален успех в мразовитата руска вечер

ЦСКА (Москва) стана първият 1/8-финалист в Лига Европа през този сезон, след като надви с 1:0 Цървена звезда и това се оказа решаваща победа след нулевото равенство в Сърбия седмица по-рано.

Българският национал Георги Миланов отново започна от пейката и влезе в 77-та минута на двубоя.

Двубоят на "ВЕБ Арена" се игра на доста студено време - около минус 10 градуса, като това допълнително затрудни и двата отбора. Първото полувреме премина равностойно въпреки, че ЦСКА имаше повече удари към вратата, но гостите задържаха топката по-продължително. В самия край на частта обаче Фернандес намери Кучаев, а той пусна ниско центриране към Дзагоев, който без проблеми отбеляза победния гол.

След почивката Звезда се втурна в атака, като това остави пространства за домакините, но те така и не успяха да се възползват от това. В 56-та минута Витиньо стреля от разстояние, но Борян спаси, а в 63-та след уникално разбъркване в наказателното на гостите топката по чудо не влезе в мрежата.