Реал пак трябваше да прави обрати, но взе трите точки срещу Леганес (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мадридчани повториха сценария от мача с ПСЖ

Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването си на Леганес в отложен мач от испанската Примера Дивисион. Срещата трябваше да се изиграе още през декември, но "белия балет" участваше в Световното клубно първенство.

Мачът на Естадио Мунисипал започна изненадващо, като още в 6-та минута домакините поведоха чрез Унай Бустинза, който засече отклонено с глава центриране от корнер.

Гостите реагираха мигновенно и само четири минути по-късно Лукас Васкес изравни, след като получи перфкетно извеждащо подаване от границата на наказателното поле и с точен удар по земя реализира.

Реал Мадрид продължи да е по-активният тим на терена и в 29-та минута това даде резултат. Касемиро беше намерен перфектно от Васкес с едно подаване и с мощен шут заби топката в долния десен ъгъл на Леганес.

След почивката мадридчани намалиха темпото, като дори имаше периоди, в които домакините задържаха повече топката. В 64-та минута това беше напът да донесе нови главоболия за Зидан и компания, но ударът на Клаудио Бовю беше спасен. В 82-та минута Иско можеше да покачи аванса на своя отбор, но също беше спрян от вратаря.

Така се стигна и до 90-та минута, когато Реал получи право да изпълни дузпа, а капитанът на белите Серхио Рамос беше точен, за да оформи крайното 3:1.

По този начин Реал е вече трети с 48 точки - с две повече от четвъртия Валенсия, но разликата с лидера Барселона остава огромна - цели 14 точки. Леганес пък е 13-ти с 29 пункта.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1