Германия изненада Швеция

В другия полуфинал в Пьончан ще играят отборите на ОС Русия и Чехия

Бундестимът продължава напред в гонитбата на олимпийската си мечта, след като спечели много драматично с 4:3 след продължение срещу Швеция.

Германците водеха с 2:0 и 3:1, но допуснаха изравняване до 3:3. Кристиан Ерхоф и Марсел Ньобелс дадоха два гола аванс за Германия в първата част, но Антон Ландер върна едно попадение за скандинавците в последната третина.

Доминик Кахун отново се разписа в мрежата на Швеция за 3:1, но Патрик Херсли и Микаел Вистранд вкараха голове в полза на шведския тим, изравнявайки до 3:3. Минута и половина след началото на допълнителния период Патрик Раймер се разписа за крайното 4:3 в полза на Германия след асистенция на Ясин Елиз, който направи фантастичен пробив и обърка защитата на "тре кронур" и вратаря им Виктор Фаст, който първоначалон се опита да затисне шайбата с тялото си, но тя премина зад него и влезе във вратата. В другия полуфинал в Пьончан ще играят отборите на ОС Русия и Чехия.