Де Хеа спаси Юнайтед в Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жозе и "червените дяволи" чакат реванша на "Олд Трафорд" след 0:0 в Испания

Севиля не успя да победи като домакин Манчестър Юнайтед, макар да отправи 25 удара към вратата на съперника в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима от тазгодишното издание на Шампионска лига.

Срещата на „Рамон Санчес Писхуан” приключи без попадения – 0:0, а с основна заслуга за това бе стражът на гостите Давид Де Хеа.

Наставникът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо реши да остави на пейката Пол Погба за сметка на юношата Скот Мактоминей, но заради травма на Андер Ерера още в началото рекордната клубна покупка се появи на терена още в 17-ата минута.

Иначе феновете на домакините бяха подготвили страхотна хореография, а веднага след първия съдийски сигнал любимците им успяха да осъществят три последователни атаки, макар и без резултат.

Първият точен удар дойде в четвъртата минута и бе дело на Луис Муриел, който от далечна дистанция накара Де Хеа да се разтегне максимално, за да отрази.

Домакините успяха да осъществят първоначален натиск и притежаваха топката в седем от първите десет минути.

После Манчестър Юнайтед поизравни играта и в 12-ата Алексис Санчес бе на път да излезе сам срещу вратаря, ала в последния миг бе изпреварен от Хесус Навас.

Севиля отговори с шут над вратата на Енер Банега, а в 14-ата минута Ромелу Лукаку трябваше само да отправи точен пас към непокрития в пеналта Хуан Мата, но не съумя да го стори.

Впоследствие Хесус Навас също опита своя шанс с изстрел от над 20 метра, преминал встрани.

В 16-ата минута възстановеният наскоро Андер Ерера получи контузия при опит за триково отиграване и бе заменен принудително от Погба.

Не след дълго Лукаку имаше чудесен шанс и опита атрактивно воле, но не сполучи, след което Де Хеа направи рутинно спасяване вследствие на слаб удар от границата на пеналта.

Впоследствие Мактоминей стреля силно, но вратарят на домакините спаси, а не след дълго този на гостите пак се намеси след изстрел по диагонала.

Малко преди паузата Де Хеа демонстрира класата си, отразявайки инстинктивно удар под гредата, а точно преди последния съдийски сигнал направи фамозно спасяване, за да парира удар с глава от непосредствена близост на Луис Муриел.

След паузата ситуацията на терена не се промени особено. Севиля бе по-дейният от двата отбора, докато гостите от Манчестър Юнайтед разчитаха предимно на контраатаки, а и на своя испански страж.

В 64-ата минута пак той спаси, а не след дълго играчите на Севиля на два пъти трябваше само да насочат топката към вратата му, но се разминаваха.

Четвърт час преди края Моуриньо замени неубедителния Алексис Санчес с младока Маркъс Рашфорд, а 10 минути по-късно извади Хуан Мата, който също не бе на ниво, за сметка на Антони Марсиал.

В герой за своите бе на път да се превърне вече 20-годишният Рашфорд, но двата удара на английския национал в заключителните минути минаха покрай страничните греди.

Така футболистите на двата отбора си стиснаха ръцете след нулево равенство и оставиха всичко за реванша, който ще се проведе на „Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед остава фаворит в сблъсъка, макар отново да показа, че играе трудно в Испания.

Английският гранд има едва три успеха от 24 визити на Иберийския полуостров през последния половин век.

В неделя от 16:05 часа наше време "червените дяволи" приемат Челси в дербито на Висшата лига, след което ще се изправят срещу Кристъл Палас и най-големия си съперник Ливърпул преди да излязат за реванша със Севиля в Манчестър на 13-и март.