Атлетико взе победа и спести сили (ВИДЕО)

С доста резерви

Отборът на Атлетико Мадрид с лекота продължи на 1/8-финалите в Лига Европа с общ резултат 5:1 срещу датския Копенхаген. Тази вечер тимът на Диего Симеоне се наложи у дома с 1:0 след ранен гол на Кевин Гамейро (8).

Ел Чоло заложи на доста резервни футболисти предвид убедителната преднина. Кевин Гамейро и Фернандо Торес оформиха нападателния тандем. Френският голаджия отбеляза още в осмата минута. Той изпрати “бомба” в мрежата на Щефан Андерсен с удар от 22 метра - 1:0. В 13-ата Торес се озова на голова позиция, но шутът му беше спасен. В първия четвърт час “дюшекчиите” имаха тотален превес и владееха топката в 72% от времето. На другата врата Ян Облак беше непоклатим в моментите, в които се налагаше.

В 63-ата Николас Гайтан изведе Гамейро сам срещу вратаря, но френският стрелец не успя да намери пролука и стражът изби. През втората част “рохибланкос” видимо намалиха темпото с идеята да запазят сили за дуела със Севиля в неделя вечер.