Берое няма спирка, удари и Етър (ВИДЕО)

Старозагорци се върнаха от 0:1, Камбуров беше на косъм от попадение №198

Берое продължава победния си ход. След като прегази Черно море с 4:1 като гост, тимът на Александър Томаш сломи и Етър с 2:1 у дома.

В първите минути двата отбора си размениха по едно положение. Батрович от гостите стреля опасно във 2-ата минута, но вратаря Душан Перниш изби в корнер. Берое отговори със слаб шут на Матеус Леони, след като Мартин Камбуров му свали топката с гърди.

В 12-ата минута гостите стигнаха до попадение. След центриране от корнер Мартин Камбуров отклони глава, топката попадна в намиращия се на задната греда Георги Сърмов, който с мощен шут от 7-8 метра вкара - 1:0 за Етър.

Иван Бандаловски изравни в 28-ата минута. След центриране от Карачанаков, защитникът се извиси над защитата на Етър и с глава прониза
мрежата на гостите за 1:1.

В 36-ата минута Бандаловски можеше да отбележи втори гол, но ударът му беше спасен от съперниковия вратар. Последва шут на Мартин
Райнов, който мина покрай вратата.

В заключителните секунди на първата часта Педро Еуженио направи 2:1. Той простреля вратаря на Етър с удар извън наказателното поле и записа 7-ия си гол от началото на сезона. По този показател той се нреди до звздата на Лудогоред Клаудиу Кешеру.

Второто полувреме започна с пропуск на Берое. Мартин Камбуров изпусна да вкрара своето падение №198 в елита след подаване на Антон Карачанаков. Още миналия кръг нападателят задмина легендата на Левски Наско Сираков, който има 196 гола в елита.

Охене в 70-ата минута стреля покрай вратата на Етър.

До края и двата отбора не създадоха чисти голови положения.

БЕРОЕ - ЕТЪР 2:1
0:1 Георги Сърмов (12)
1:1 Иван Бандаловски (28)
2:1 Педро Еуженио (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Иван Иванов, 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 20. Матеус Леони, 71. Антон Карачанаков, 77. Педро Еуженио;
Треньор Александър Томаш

ЕТЪР: 12. Денис Гргич, 6. Георги Пашов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 25. Аласане Мане, 8. Румен Руменов, 70. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 89. Самб Бадара;