Димитър Кузманов на трети финал в Анталия

Унгарец на пътя на българина към титлата

Димитър Кузманов се класира на трети финал от началото на годината.

Националът на България ще играе за титлата на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

До момента през тази година Кузманов спечели една титла и едно второ място на други турнири в Анталия.

На полуфиналите поставеният под № 4 българин трябваше да положи максимални усилия, за да сломи съпротивата на Цун Хсин Ценг от Китай. Мико започна зле, допускайки съперникът му да поведе, но след това успя да обърне резултата за 6:7(6), 6:2, 6:2.

В първата част Кузманов поведе с 3:0. Ценг обаче успя да върне пробива в петия гейм и да стигне нов брейк за 6:5. Мико се справи с трудната ситуация и върна пробива за да се стигне до тайбрек. В него Кузманов поведе с 6:4, но загуби концентрация и падна след 6:8 точки.

Във втория сет Мико постигна два пробива и спечели с 6:2.
Третата част започна с нов брейк за Кузманов. Той постигна още един пробив до края на сета и затвори мача за 2 часа и 56 минути.

За класирането си на финал Мико заработи 10 точки за световната ранглиста.

В битка за титлата Димитър Кузманов ще играе срещу поставеният под №1 Атила Балаш от Унгария. Предната седмица Александър Лазов победи Балаш на финал на друг турнир в Анталия.

От началото на годината Кузманов е в страхотна серия от 13 победи и 2 загуби.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1