Ливърпул зае второто място след пореден спектакъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мане, Фирмино и Салах се позабавляваха и с „чуковете” за 4:1 на „Анфийлд”, вижте всички резултати от Висшата лига с голмайстори, класиране и репортажи

Ливърпул записа трета поредна победа във всички турнири, след като надви с 4:1 гостуващия Уест Хем в мач от XXVIII кръг на английската Висша лига.

Хората на Юрген Клоп стигнаха до класически аванс още преди края на първия игрови час, а резервата Микаел Антонио вкара почетния гол за гостите.

Емре Джан откри резултата на „Анфийлд” с глава в 29-ата минута след корнер, реализирайки стотното попадение за Ливърпул през настоящия сезон във всички надпревари.

Гостите се опитаха да отговорят, но не успяха да го сторят до почивката, тъй като вратарят на мърсисайдци Лорис Каруис бе стабилен.

Скоро след паузата Ливърпул реши всичко с две бързи попадения.

Намиращият се в невероятна форма Мохамед Салах, който удари гредата през първата част, се разписа в шести последователен мач с хладнокръвен изстрел в 51-ата минута, а в 57-ата Роберто Фирмино оформи класиката.

Бразилецът получи страхотен пас от Емре Джан, който открадна топката в центъра на терена, но пък в 59-ата минута я загуби в същата зона и стана причина за гола на гостите.

В негов автор се превърна появилият се секунди преди това Микаил Антонио.

В 73-ата минута Садио Мане нацели гредата от страхотна позиция, но в 77-ата сенегалецът се реабилитира и оформи крайното 4:1, след като засече хубав пас на Андрю Робертсън.

Така в крайна сметка домакините прибавиха поредните три точки към актива си и вече имат 57.

Отборът на Клоп измести от второто място Манчестър Юнайтед, който има 56, но и мач по-малко, докато Уест Хем на Дейвид Мойс остана с 30 точки.