Левски впечатли срещу Септември и доближи ЦСКА на шест точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станислав Костов с два гола за успеха на "сините"

Левски победи с 4:1 Септември (София) в мач от 22-ия кръг на Първа професионална лига. "Сините" доминираха през цялата среща и заслужено стигнаха до успех си на Националния стадион "Васил Левски".

Срещата започна равностойно, като и двата отбора трудно стигаха до противниковата врата. В 23-та минута Станислав Костов можеше да открие, но не успя да придаде скорост на блокиран удар на Прохазка. Шест минути по-късно обаче нападателят се раваншира, след като Обертан намери Цветкович по десния фланг, защитникът центрира перфектно в наказателното поле, където Костов засече с глава за 0:1.

В самия край на първото полувреме Левски можеше да поведе с два гола, но три последователни удара на Прохазка, Нашименто и отново Прохазка бяха спасени от Георгиев.

След почивката "сините" продължиха с по-добрата си игра, като в 54-та минута Паулиньо изведе Обертан в наказателното поле, но французинът не успя да върне топката от аут линията. Три минути след това обаче Станислав Костов отбеляза отново с глава след корнер и удвои аванса на своя тим.

Играта на гостите продължи да върви и в 66-та минута се стигна до третия гол, след като Прохазка намери в коридор Обертан, който навлезе в наказателното поле и успя да завърти топката в далечния ъгъл на Янко Георгиев, за да оформи класическия аванс на Левски.

Както изглеждаше, че "сините" доиграват мача и пазят преднината си, в 83-та минута резервата Антони Иванов напредна мощно към наказателното поле и беше съборен от Ейолфсон, за което Стефан Апостолов назначи дузпа. Тя беше реализирана именно от Иванов, въпреки, че Митрев беше на сантиметри да спаси удара, като топката мина под плонжа на вратаря.

В послдната минута на продължението Габриел Обертан вкара втория си гол в мача и общо трети през сезона, след като получи на границата на наказателното поле и с обръщане прати точен удар по земя за крайното 1:4.

Така Левски записа втора поредна победа в първенството и запази преднината си пред четвъртия Берое на 5 точки. По-важното за "сините" е, че те са вече само на шест точки от ЦСКА, след като "армейците" направиха равенство срещу Черно море във вчерашния си мач от кръга. Септември пък остава десети с 24 точки.