Кой ще продължи след мегасблъсъка Барса – Юнайтед?

24 февруари 2018 23:30 Виктор Петков

Уникален гаф на вратаря на Илия Груев (ВИДЕО)

Воденият от Илия Груев Дуисбург продължава битката за влизане в Бундеслигата, след като в мач от 24 кръг на германската втора дивизия победи Инголщад с 2:1.

Вратарят на „зебрите“ Марк Флекен обаче сътвори невероятен гаф. Той получи гол докато пиеше вода в момент, когато играта не беше спряна.

Това стана в 18-ата минута, когато Щефан Кучке вкара за Инголщад и изравни за 1:1. Седем минути преди това Флекен спаси дузпа за Кучке, а в 13-ата Ахмед Енгин даде аванс на Дуисбург. Победния гол за „зебрите“ вкара Борис Ташчи в 66-ата минута от дузпа. Украинецът Ташчи преди време беше разглеждан като вариант за българския национален отбор.

С този успех Дуисбург събра 37 точки, колкото има и третият Холщайн (Кил), който утре гостува на Санкт Паули. На първите две места са Нюрнберг и Фортуна (Дюселдорф) с по 44 точки, но „франките“ имат мач по-малко (в неделя гостуват на Бохум). Първите два отбора от Втора бундеслига печелят директна промоция в елита, а третият играе плейоф срещу 16-ия от елита.