Юноша на Арсенал носи победата на Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините удариха и греда, измъкнаха се от предпоследното място

Пирин победи с 1:0 Витоша (Бистрица) в опажшкарското дерби на Първа лига. Успехът позволи на домакините да изплуват от 13-ото място в класирането. Те сбраха 22 точки и изпревариха Етър и Дунав. Витоша е последен с една 5 т. Столичани все още нямат победа.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 20-ата минута. Аймен Суда стреля от дистанция, но вратарят на гостите Михаил Иванов изби топката в корнер. 120 секунди по-късно падна и попадението за Пирин. Конър Хеднерсън центрира от пряк свободен удар, Суда скочи, но не игра с топката, която мина покрай Мишо Иванов и влетя в мрежата - 1:0. За юношата на Арсенал това е второ попадение за сезона.

В 30-ата минута  Суда опита отново да изненада съперниковия вратар, който обаче този път се намеси сполучливо.

След почивката Пирин продължи да е по-добрият отбор на терена. В 54-ата минута Ради Кирилов стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата. Малко по-късно отново той се озова на голово положение, но Кристиян Узунов успя да го блокира.

Кирилов беше най-близо до гола в 73-ата минута, когато стреля към вратата, но топката се отби в гредата. След това Николай Христозов спаси Витоша със самоотвержена намеса в наказателното поле. Той се хвърли и изчисти топката пред връхлитащия Суда.

ПИРИН - ВИТОША 1:0
1:0 Конър Хендерсън (22)

Стартови състави:

ПИРИН: 72. Георги Георгиев, 10. Аймен Суда, 21. Александър Башлиев, 7. Анти Рениа, 24. Антон Костадинов, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев, 15. Димитър Благов, 44. Конър Хендерсън, 99. Радослав Кирилов, 4. Димитър Митев;
Треньор Милен Радуканов

ВИТОША:  1. Михаил Иванов, 4. Кристиан Узунов, 7. Кристиян Кочилов, 6. Румен Гьонов, 18. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 45. Григор Долапчиев, 66. Орлин Старокин, 77. Даниел Пеев, 88. Ивайло Лазаров, 80. Лъчезар Котев;