Лудогорец мина през Пловдив и дръпна на ЦСКА с 3 точки (СНИМКИ И ВИДЕО)

Разградчани показаха класа в Коматево, Ботев се спаси от разгром

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в заключителния мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Срещата в Коматево трябваше да се играе вчера, но заради обилния снеговалеж бе отложена за днес.

Разградчани показаха класа и взеха без особено напрежение четвърта поредна победа в шампионата, с която излязоха на първо място с преднина от 3 точки пред ЦСКА.

Тимът на Димитър Димитров поведе с 2:0, допусна гол, но в края на първото полувреме реши всичко.

Резултатът бе открит от Кешеру още в петата минута. Дяков отне една топка и я подаде на Анисе. Мадагаскарецът центрира към румънския си колега и с глава последният откри.

В 29-та минута Мисиджан вкара един от най-красивите голове от началото на шампионата. Направи двойно с Кешеру и с фантастичен шут препарира Чворович за 2:0.

Три минута след това обаче Ботев намали.  Диого Кампос с глава вкара дебютното си попадение за "канарчетата".

Лудогорец реши всичко в продължението на първото полувреме след грешка на Чворович. Той не успя да улови центриране на Вандерсон и връчи топката на Анисе, който отблизо направи 3:1.

В началото на втората част разградчани удариха греда чрез Вандерсон, а след това мачът се изнерви и последваха няколко жълти картона.

Най-добрата ситуация се откри пред Мисиджан в средата на полувремето, но ударът му бе спасен.

До края на срещата Ботев не направи нищо в офанзивен план и не застраши аванса на съперника.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски