Юве на финал след нов успех за Купата (ВИДЕО)

"Старата госпожа" гони историческо постижение

Италианският шампион Ювентус се класира за финала на турнира за Купата на Италия, след като победи вкъщи Аталанта с 1:0.

„Бианконерите” спечелиха минимално и визитата си преди месец, така че продължава напред с общ резултат 2:0 и чака победителя от сблъсъка между Лацио и Милан.

Единственото попадение в сряда вечер реализира Миралем Пянич от дузпа в 75-ата минута.

Иначе преди почивката и двата тима имаха възможности за попадение, ала не успяха да стигнат до такова, макар че гостите имаха инициативата през по-голямата част от първите 45 минути.

В 35-ата минута на мача се откри първата добра възможност за гол за домакините, след като Марио Манджукич излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да преодолее Бериша.

В началото на второто полувреме Ювентус създаде няколко голови ситуации.

Силен удар на Клаудио Маркизио от границата на наказателното поле премина над вратата. В 64-ата минута се откри най-добрата възможност за Аталанта. Алехандро Гомес прехвърли Буфон, но топката срещна гредата.

Домакините отговориха мигновено. В 67-ата минута Дъглас Коста стреля от далеч, но топката отново не пожела да влезе и срещна гредата.

Малко по-късно Миралем Пянич откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Блез Матюди. Това бе достатъчно за Ювентус да елиминира тима от Бергамо.

Алегри: Реал или Байерн ще спечелят Шампионската лига