Тотнъм се класира за ¼-финалите с разгром (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите” разбиха Рочдейл на снега, Йоренте с хеттрик за дузина минути

Тотнъм преодоля с лекота Рочдейл и ще играе в ¼-финалите на турнира за ФА Къп.

„Шпорите” спечелиха с 6:1 преиграването на мача, след като първата среща приключи при равенство 2:2.

Срещата на „Уембли” се игра пред 24 627 при сериозен снеговалеж и бе изпълнена с положения, тъй като освен шестте гола имаше и много спорни ситуации.

През първото полувреме системата за видеоарбитраж (ВАР) получи доста освирквания от феновете заради факта, че отмени попадение за домакините и бе използвана за почти всяка ситуация.

Още в шестата минута видеоповторенията влязоха в сила и бе отменено попадение на Ерик Ламела, а в 21-ата минута домакините имаха и претенции за дузпа заради задържане на Лукаш Моура.

Логичното се случи в 24-ата минута, когато Хьон-Мин Сон се разписа след пас на Ламела, а четири по-късно нов гол на корееца бе отменен.

В 31-ата минута гостите изравниха чрез Стивън Хъмприс и така почивката дойде при резултат 1:1.

След паузата на сцената излезе Фернандо Йоренте, който наниза хеттрик за дузина минути.

Испанският нападател даде аванс на лондончани в 47-ата, а в 53-ата направи резултата 3:1.

Той оформи своя хеттрик в 59-ата минута, а Сон направи 5:1 в 65-ата минута.

Крайното 6:1 пък оформи в самия край появилият се в 83-ата минута като резерва Кайл Уолкър-Петерс.

В 74-ата Ламела нацели гредата и в крайна сметка Тотнъм се класира за ¼-финалите на турнира, в които ще срещне отбора на Суонзи.