Сити прегази Арсенал (ВИДЕО)

"Топчиите" с тежко поражение

Манчестър Сити продължава победния си поход към титлата в Англия. "Гражданите" сразиха като гости Арсенал с 3:0. Феновете на лондончани оставиха "Емиратс" полупразен, а повече от 10 минути преди края на мача и почти изцяло празен. Това бе първи успех на Сити на този стадион от близо 5 години насам.

Арсенал започна по-активно мача, но Сити можеше да открие резултата в началните минути. Ударът на от малък ъгъл, обаче не попадна в целта. Гостите все пак поведоха след четвърт час игра. Сане намери на границата на наказателното поле Бернардо Силва. Последният с изключително премерен удар по диагонала намери горния ляв ъгъл за 0:1. В 28-ата минута Сити нанесе втори удар по своя съперник. Великолепна триходова комбинация Сане – Агуеро – Силва бе завършена от последния за 0:2. Само 5 минути по-късно гостите пратиха „топчиите” в нокаут. Бернардо Силва намери на чиста позиция Сане, за когото не бе проблем да оформи класиката в резултата – 0:3.

Второто полувреме започна силно за Арсенал. Утаменди фаулира в наказателното поле Мхитарян, за което главният съдия отсъди дузпа. Минутка по-късно, обаче Едерснон спаси удара от бялата точка на Обамеянг. Той можеше да се реваншира за пропуска си, но ударът му от воле премина до гредата. Това изглежда тотално пречупи домакините. Сити отново пое инициативата и можеше да стигне до четвърто попадение. Удар по диагонала на Агуеро обаче бе спасен от вратаря.