РБ Лайпциг и Борусия не се победиха (ВИДЕО)

Дортмунд не успя да се изкачи на второто място

РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд не излъчиха победител в дербито на Бундеслигата. На стадион "Ред Бул Арена", съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. С равенството, гостите пропуснаха възможността да се изкачат на второто място във временното класиране, оставайки на точка от Шалке. Домакините пък остават на шестата позиция, с актив от 39 точки.

В 9-ата минута Тимо Вернер пропусна чудесен шанс да открие резултата. Той излезе сам срещу вратаря, но Роман Буерки спаси удара му. Малко по-късно стражът отчая и Андре Шурле. В 29-ата минтуа домакините поведоха. Наби Кейта намери Жан-Кевин Аугустин, който прати топката в мрежата за 1:0. В 38-ата минута Дортмунд отговори подобаващо. Марко Ройс направи чудесен индивидуален пробив, който сам завърши с голов удар за 1:1.

През втората част играта продължи да бъде равностойна. Съперниците си рамениха по няколко опасни слизания към двете врати, без обаче да успея да стигнат до чисти положения. Чак в 86-ата минута РБ Лайпциг можеше да стигне до победата. Ударът на Брума, обаче премина на сантиметри до гредата.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2