"Вълците" смълчаха Неапол и зарадваха Торино (ВИДЕО)

Рома игра страхотно и заслужи голяма победа

Рома победи Наполи с 4:2 като гост в среща от 27-ия кръг на Серия А.

Така неаполитанците остават с една точка преднина пред Ювентус, но шампионите са с мач по-малко.

Хората на Маурицио Сари поведоха рано в резултата, но допуснаха четири безответни гола.

Лоренцо Инсинье откри в шестата минута след центриране на Марио Руи.

В ответната атака обаче "вълците" изравниха. Ченгис Юндер с голяма доза късмест след рикошет реализира.

В 26-а минута Един Джеко направи обрата пълен с хубав удар с глава след центриране на Алесандро Флоренци.

Рома приключи съпротивата на съперника с два бързи гола след 70-а минута. Джеко вкара втория си гол за 3:1 след страхотен удар от границата на наказателното поле.

Крайният резултат бе оформен в 79-та минута чрез Диего Пероти. Той се възползва от ужасно отиграване на Марио Руй.

В продължението Дрис Мертенс направи загубата на неаполитанците малко по-почетна.

С победата си Рома се изкачи до трето място с актив от 53 точки.