Арсенал падна от Брайтън (ВИДЕО)

Нова загуба за "артилеристите"

Арсенал загуби гостуването си на Брайтън с 1:2 в мач от 29-тия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Арсен Венгер записаха трета загуба в последните 5 срещи в шампионата и останаха на шестата позиция в класирането. Люис Дънк от близка дистанция откри резултата в 7-та минута, като засече топката от близко разстояние. В 26-та минута Паскал Грос центрира към Глен Мъри, който прати топката в мрежата на Петер Чех. В 43-та минута Гранит Джака се възполва от неразбирателство в защитата на домакините и изведе Пиер-Емерик Обамеянг, който не сбърка.

В 58-та минута Месут Йозил отправи хубав удар, но стражът на Брайтън Матю Райън изби топката в корнер. Хенрих Мхитарян и Гранит Джака опитаха да застрашат вратата на Брайтън, но като цяло "артилеристите" не стигнаха до нищо по-интересно през втората част.

След поражението Арсенал има 45 точки, като продължава да е шести, а Брайтън е на 10-то място с 34.

Аталанта изгуби стълб в защитата си за реванша с Ливърпул

Джорджо Скалвини е аут за мача на "Джевис"

Мойс: Дано Леверкузен са прекарили с бирите

Треньорът на Уест Хем с шеговит коментар преди утрешния сблъсък в Лига Европа

Неманя Матич: Аморим е човекът за Ливърпул

Сръбският халф игра рамо до рамо с португалеца в Бенфика

Лига 1 мести ПСЖ - Ница, заради Шампионската лига

Парижани трябва да играят мача си от първенството между двете срещи с Борусия Дортмунд