Апоел взе дербито срещу Омония на Петев

Резултатът не е справедлив, според българския треньор

АПОЕЛ (Никозия) се наложи с 2:0 над Омония на българския треньор Ивайло Петев в среща от първия кръг от плейофите. Жълто-сините от АПОЕЛ вече имат 66 точки, с две пред Аполон, който вчера разгроми АЕЛ в дербито на Лимасол. Омония е на 6-а позиция с 44, изоставайки на 4 от АЕЛ.

Българският вратар на Омония Николай Михайлов отново не бе на вратата, а до почивката двата отбора не си бяха отбелязали гол. Лукас Соуза откри резултата в 62-ата минута, а Гийерме Делаторе поками на 2:0 в последните секунди на редовното време.

„Резултатът не е справедлив. Имахмe своите шансове при 0:0 и при 0:1. Като цяло не се игра много футбол, но съм разочарован от резултата. Искам да благодаря на нашите играчи за себераздаването. Но разликите в качеството на отборите се вижда. Ще продължим да се борим за Омония и за нашите фенове, заяви след мача Ивайло Петев.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)