Марселиньо донесе „златни” точки за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол в 80-ата минута даде победата на шампионите в Стара Загора

Лудогорец записа четвърта поредна победа в Първа лига през 2018 година, след като спечели с 1:0 визитата си на Берое.

Преди началото на срещата от XXIV кръг всички на стадиона в Стара Загора запазиха минута мълчание в памет на починалата легенда на домакините Стойко Стойков, който изигра 203 мача за заралии в „А“ група.

Самият двубой пък бе изключително равностоен, като гостите стигнаха до успеха с попадение на Марселиньо в 80-ата минута, реализирал своя седми гол в шест мача срещу този опонент.

Двата тима стартираха предпазливо дуела и започнаха да поглеждат по-смело към вратата на съперника едва след преполовяването на първата част.

В 28-ата минута Дяков изведе Сисиньо на фланга, който подаде към навлизащия във вратарското поле Кешеру.

Последният обаче не успя да стигне до топката и претендира, че е задържан в пеналта, но в крайна сметка бе отсъдено нарушение в атака на румънеца.

Три минути по-късно Рубен Бригидо подаде на Мартин Райнов, който стреля и вратарят на гостите се намеси, а топката се отби в гредата.

В самия край на първата част Берое пропусна най-чистата възможност преди почивката, след като Охене проби много добре през центъра.

Той изведе Бригидо сам срещу вратаря, но Ренан излезе, за да скъси ъгъла и успя да спаси сигурен гол.

Точно след изтичането на първия игрови час отново Охене стреля опасно, а после топката рикошира в Пластун и за малко да влезе във вратата, но излезе в корнер.

В 77-ата минута се стигна до грозен момент, тъй като Сисиньо настъпи нарочно падналия на земята Охене, но това убягна от погледа на съдиите.

Малко след това Райнов направи фрапантен пропуск, а в ответната атака Лудогорец нанесе своя удар.

Това се случи в 80-ата минута след един корнер. Игор Пластун свали топката с глава към Марселиньо, който от непосредствена близост откри резултата с глава.

Домакините имаха претенции за засада, но при многократните повторения се видя, че голмайсторът и Иван Бандаловски са на една линия.

Не след дълго гредата спаси домакините.

В 84-ата минута появилият се като резерва Мисиджан, на когото преди дни му се роди дете, стреля от въздуха в наказателното поле, но топката срещна напречния стълб.

Така в крайна сметка Лудогорец нанесе дебютна загуба на Берое през календарната година и запази стопроцентовата си успеваемост в Първа лига през 2018-а.

Шампионите остават лидери в класирането с 60 точки, като вече имат с 6 повече от втория ЦСКА, който обаче е с мач по-малко.

Берое запазва четвъртата си позиция с 41 пункта от 24 срещи.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона