Верея оформи първата шестица с късен успех над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите” отново разочароваха, вижте как ще се разделят отборите след два кръга

Славия отново разочарова, след като допусна домакинска загуба от Верея с 0:1 в мач от XXIV кръг на Първа лига.

По този начин гостите постигнаха дебютната си победа за календарната година и вече са ясни отборите в първата шестица, както и тези, които ще се борят за оцеляване.

В шампионския поток ще спорят отборите на Лудогорец, ЦСКА, Левски, Берое, Ботев Пловдив и Верея, докато във втората осмица ще играят Локомотив Пловдив, Септември, Черно море, Славия, Пирин, Дунав, Етър и Витоша.

Решителното попадение на националния стадион „Васил Левски” отбеляза Антон Огнянов в 79-ата минута.

Иначе мачът не бе атрактивен и първото полувреме определено разочарова.

Първата опасност дойде в 22-ата минута, когато Пламен Колев успя да избие удар от близка дистанция на Милчо Ангелов засече топката отблизо.

В 33-ата пък Стефан Велев отправи изстрел от далечна дистанция, но топката премина над вратата на Верея.

Гостите взеха своето в заключителната част на срещата благодарение на красиво попадение, дело на Антон Огнянов.

Той бе точен в 79-ата минута, когато отбеляза страхотен гол с удар от въздуха след центриране на Здравко Илиев.

Така Верея си гарантира място в първата шестица, защото вече има 35 точки в актива си, докато Славия остава във втората осмица, тъй като има с девет по-малко в актива си.

СЛАВИЯ - ВЕРЕЯ 0:1
0:1 Антон Огнянов (79')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: Стергиакис, Минчев, К. Велков, Ангелов, Цветанов, Ст. Велков, Велев, Карабельов, Абуд, Александров, Г. Иванов.

Верея: Колев, Запрянов, Минев, Слаев, Мунин, Бенгюзов, Да Силва, Танев, Огнянов, Домовчийски, Андонов.