Рома с класика над Торино за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Вълците” бяха надиграни до почивката, после наказаха пропуските на „биковете”

Отборът на Рома постигна втори поред изразителен успех, след като надигра гостуващия Торино с 3:0 в първия мач от XXVIII кръг на Серия А.

„Вълците” бяха надиграни от своя опонент до почивката, но пък „биковете” пропуснаха няколко възможности, а освен това стражът на домакините бе на познатото високо ниво.

Единствената добра възможност за Рома през първата част бе пропусната от Ченгиз Юндер, а в 33-ата минута Алисон показа високата си класа и спаси сигурен гол.

След последвалия корнер и кратко разбъркване Андреа Белоти направи непростим пропуск от непосредствена близост.

Торино определено стоеше по-добре на терена до края на полувремето и малко преди паузата Алисон пак трябваше да демонстрира рефлекс, след като Африйе Акуах бе изведен сам срещу него.

След почивката обаче Рома заигра по-добре и първо опасен изстрел на Флоренци мина на сантиметри от целта, а после и Салваторе Сиригу спаси удар с глава.

Стражът на гостите обаче бе безпомощен в 55-ата минута, когато Флоренци центрира от фланга, а Костас Манолас бе оставен непокрит пред вратарското поле и също с глава успя да открие резултата.

В 69-ата минута Раджа Наинглан подаде към връхлитащия Флоренци, но той прати топката над вратата от изгодна позиция.

В 73-ата минута красив гол отбеляза Даниеле Де Роси, който засече от воле находчиво извеждащо подаване с глава на Наинголан и не даде шансове на Сиригу – 2:0.

В третата минута на добавеното време пък Лоренцо Пелегрини отне топката пред собственото си наказателно поле и даде началото на образцова контраатака, която сам завърши, за да оформи крайния резултат.

След успеха Рома вече има 56 точки. С дузина повече има шампионът Ювентус, който заема второто място, но има с два мача по-малко, докато Торино остана с 36 пункта в своя актив и за първи път от 2016 г. загуби три поредни срещи в Калчото.