Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

13 март 2018 12:42

Овечкин чукна 600 гола в НХЛ

Александър Овечкин вкара два гола и достигна границата от 600 попадения в полза на Вашингтон за успеха с 3:2 след продължения срещу Уинипег.

По този начин Столичаните се изкачиха на върха на дивизията си от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и оставиха шампиона Питсбърг с точка изоставане.

Овечкин вкара по един гол в първите две третини и вече има 42 попадения през сезона. Руското крило е 20-ият играч в историята на НХЛ с 600 или повече гола и четвъртият, стигнал най-бързо до тях. Освен това, той е на път да стане голмайстор на лигата за седми път. Кузнецов направи радостта в отбора на Вашингтон пълна, след като се разписа 4:11 минути след началото на продължението. Филип Грубауер пък спаси 26 удара в третия си пореден старт за Столичаните и пусна голове само след удари на Патрик Лейн и Николай Елерс.

Именно Лейн е хокеистът с най-големи шансове да измести Овечкин от върха на класацията на реализаторите. Двамата бяха равни преди мача в понеделник вечер, но руснакът вече има един гол аванс. С още два зад Лейн е Евгени Малкин от Питсбърг. Уинипег е трети в Западната конференция.

Марк-Андре Флюри пък отрази 38 удара и се превърна в едва 13-ият вратар в историята на НХЛ с 400 или повече победи, след като Лас Вегас надви с 3:2 Филаделфия. Райън Карпентър вкара победния гол за Голдън Найтс 2:40 минути преди сирената и неговият отбор се доближи на три точки от лидера в Западната конференция Нешвил.

Ерик Хаула и Уилям Карлсон също вкараха за първенците в Тихоокеанската дивизия, които завършиха серия от пет поредни гостувания с четири победи и една загуба. Клод Жиру и Уейн Симъндс пък бяха точни за отбора на Филаделфия, който е с четири точки зад Вашингтон и три зад Питсбърг в Столичната дивизия на НХЛ.

Сан Хосе остана на 12 точки зад Лас Вегас в Тихоокеанската дивизия след победа с 5:3 срещу Детройт. Ерик Фер вкара първия си гол за Акулите, за които точни бяха още Йонас Донской, Кевин Лабанк, Тимо Майер и Крис Тийрни на празна мрежа. Мартин Джоунс спаси 23 удара и допусна голове срещу живата легенда Хенрик Зетеберг, Тревър Дейли и Густав Нюквист.

Лос Анджелис се изкачи на трето място в Тихоокеанската дивизия след победа с 3:0 срещу Ванкувър. Джонатан Куик спаси 35 удара за четвъртия си шътаут през сезона, а головете бяха дело на Тайлър Тофоли, Анже Копитар и Танър Пиърсън.

Резултати от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

НЙ Рейнджърс - Каролина 6:3
Филаделфия - Лас Вегас 2:3
Вашингтон - Уинипег 3:2 след продължение
Кълъмбъс - Монреал 5:2
Флорида - Отава 3:5
Анахайм - Сейнт Луис 2:4
Лос Анджелис - Ванкувър 3:0
Сан Хосе - Детройт 5:3