Байерн продължава на 1/4-финал след нов бой по Бешикташ (ВИДЕО)

Баварците с шести пореден успех в Шампионската лига

Байерн Мюнхен се класира за 1/4-финалите от Шампионската лига, след като победи Бешикташ с 3:1 в реванша на турска земя. Така баварците продължават напред с общ резултат 8:1 от двата двубоя.

Байерн е в серия от шест поредни победи в най-комерсиалния турнир на Стария континент. Освен това те продължават да нямат загуба от Бешикташ в четирите мача, които двата отбора са изиграли помежду си. За пръв път обаче "орлите" бележат във вратата на немския тим.

Момчетата на Юп Хайнкес ликвидираха интригата още в 18-ата минута, когато Тиаго Алкантара откри резултата. Малко след това обаче той се контузи и беше заменен принудително.

Секунди след подновяването на играта Гонюл си вкара автогол, но четвърт час по-късно Вагнер Лав реализира почетно попадение за турския тим.
В 84-ата минута Сандро Вагнер върна аванса от два гола на мюнхенци.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕШИКТАШ: Толга Зенгин, Гьонюл, Медел, Уйсал, Еркин, Куарешма, Йозякуп, Арслан, Ленс; Лав, Пектемек;

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Боатенг, Хумелс, Алаба, Видал, Мартинес, Тиаго; Мюлер, Левандовски, Рибери