Славия излъга Дунав като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Петков герой за "белите" на рождения си ден

Славия спечели с 1:0 гостуването си на Дунав (Русе) в последния мач от 25-ия кръг на Първа лига. Голът вкара Иван Минчев в 27-ата минута.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена заради наводнения терен на Градския стадион в Русе.

Преди мача капитанът на "белите" Георги Петков и играчът на домакините Божидар Васев получиха букети за рождените си дни. Най-възрастният играч в Първа лига навърши 42, докато бившият футболист на Ботев (Пловдив) стана на 25.

В 16-ата минута Иван Минчев се възползва от грешка на Христо Попадийн и остана сам срещу вратаря на домакините Мартин Луков. Ударът му обаче се оплете от външната страна на мрежата. Шест след това нова грешка на Попадийн позволи на Ивайло Димитров да излезе на стрелкова позиция. Луков обаче спаси.

В 27-ата минута "белите" стигнаха до попадение след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Минчев. Попадението му беше шесто от началото на сезона.

Малко преди края на полувремето фрапантен пропуск пред вратата на Дунав направи Милчо Ангелов. В 65-ата минута пък удар на Галин Иванов беше избит от Луков.

Домакините бяха близо до изравняването в 70-ата минута. Васил Шопов отправи удар към вратата на Славия, а Георги Петков улови топката. Натискът на Дунав постепенно се засили и в 78-ата минута Карвальо подаде към Димитър Георгиев, който на два пъти пробва да преодолее Петков, но без успех.

Минута преди края Карвальо не успя да вкара с глава от 2-3 метра.

Със спечелените три точки Славия вече има 29 и е на 7-а позиция. Дунав остава на 12-о място с 21 т.