Ювентус се откъсна на 4 точки пред Наполи (ВИДЕО)

Игуаин вкара осмия си гол в десет мача срещу Аталанта

Ювентус победи с 2:0 Аталанта в отложен мач от 26-ия кръг на Серия "А"и се откъсна на 4 точки пред втория Наполи. "Черно-белите" събраха 74 точки, преследвачът им има 70. Аталанта остава на 8-ма позиция с 41 т., на шест от последното място, даващо право на участие в Лига Европа.

Пауло Дибала и Гонсало Игуаин за пореден път демонстрира отличен синхрон, който беше в основата на най-интересните атаки на Юве през първата част. В 29-ата минута Игуаин откри резултата с осмия си гол в десет мача срещу Аталанта.

След почивката Юве пропусна няколко великолепни шанса да сложи точка на спора с второ попадение. Между 78-ата и 79-ата минута Джанлука Манчини си изкара два бързи жълти картона и Аталанта остана в намален състав. "Бианконерите" веднага се възползваха от численото си предимство и в 81-ата минута Блес Матюиди оформи крайното 2:0.