Марио Гомес победи Фрайбург (ВИДЕО)

Нападателят с основна заслуга за успеха на Щутгарт

Щутгарт победи с 2:1 като гост Фрайбург, в мач от XXVII кръг на Бундеслигата. С основен принос за успеха бе Марио Гомес, който реализира и двете попадения.

Двубоят започна ударно за Щутгарт. Още в 4-ата минута Денис Аого центрира хубаво от фаул, а Марио Гомес с глава засече за 0:1. В края на полувремето Даниел Гинчек имаше великолепна възможност да удвои аванса на гостите, но с глава прати топката встрани от вратата.

Домакините започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута възстановиха равенството. Николас Хьофлер изведе чудесно Нилс Петерсен, който технично копна над вратаря за 1:1.

Четвърт час преди края, Щутгарт отново поведе. Марио Гомес се озова на чудесна позиция, но първият му удар бе отразен от вратаря. При добавката обаче нападателят бе безупречен за 1:2.

До края на мача Фрайбург натисна своя опонент в търсене поне на точката. Футболистите на домакините обаче така и не успяха да реализират второ попадение, въпреки че имаха възможност за това.

Със спечелените 3 точки, Щутгарт се изкачи на осма позиция. Фрайбург пък остава на 14-о място, само на 5 пункта от зоната на изпадащите.

В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)