Спортист №1 на България до 18 години:

16 март 2018 23:28 Васил Костов

Марио Гомес победи Фрайбург (ВИДЕО)

Щутгарт победи с 2:1 като гост Фрайбург, в мач от XXVII кръг на Бундеслигата. С основен принос за успеха бе Марио Гомес, който реализира и двете попадения.

Двубоят започна ударно за Щутгарт. Още в 4-ата минута Денис Аого центрира хубаво от фаул, а Марио Гомес с глава засече за 0:1. В края на полувремето Даниел Гинчек имаше великолепна възможност да удвои аванса на гостите, но с глава прати топката встрани от вратата.

Домакините започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута възстановиха равенството. Николас Хьофлер изведе чудесно Нилс Петерсен, който технично копна над вратаря за 1:1.

Четвърт час преди края, Щутгарт отново поведе. Марио Гомес се озова на чудесна позиция, но първият му удар бе отразен от вратаря. При добавката обаче нападателят бе безупречен за 1:2.

До края на мача Фрайбург натисна своя опонент в търсене поне на точката. Футболистите на домакините обаче така и не успяха да реализират второ попадение, въпреки че имаха възможност за това.

Със спечелените 3 точки, Щутгарт се изкачи на осма позиция. Фрайбург пък остава на 14-о място, само на 5 пункта от зоната на изпадащите.