Злато и бронз за българските гимнастички в Киев

Ерика Зафирова без конкуренция на топка

Ерика Зафирова спечели злато на топка, а Петя Борисова - бронз на лента във финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за "Купа Ирина Дерюгина", който съпътства надпреварата от сериите Гран При в Киев (Украйна).

Зафирова изигра отлично композицията си с топка, получи оценка от 17.850 точки и завоюва титлата. На лента Петя Борисова се качи на подиума с 16.000 точки.

На обръч Ерика Зафирова се класира на 5-о място, а Йоана Николова е 6-а. На топка Борисова се нареди на 6-о място. На финала на бухалки Зафирова е 4-а с 15.700 точки, а Петя Борисова - пета. На лента Ерика Зафирова зае 4-о място.

На финалите при девойките Татяна Воложанина се класира 4-а на лента, Анна Келман има две пети места - на топка и бухалки, а дебютантката Валерия Ватова зае 5-о място на обръч.

Българските гимнастички участваха във всичките осем финала в съпътстващия турнир за жени и девойки.

По-късно днес е надпреварата на бухалки и на лента при жените на турнира Гран При. Българката Катрин Тасева е трета в многобоя след първите два уреда и се класира за утрешните финали на обръч и на топка. Състезанието ще приключи около 19.30 часа.