Два вратарски дебюта и нулево реми на Берое - Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии изпуснаха своите гости от Бистрица, макар и да играха в експериментален състав

Берое и Витоша не си вкараха попадение и приключиха последния си мач от редовния сезон на Първа лига при резултат 0:0.

Срещата от XXVI кръг се игра в Стара Загора и даде възможност на двамата треньори да експериментират със съставите си, тъй като още преди нея бе ясно, че заралии ще играят в първата шестица, докато новаците ще ритат във втората осмица.

Дебют на вратата на домакините направи зимната придобивка Георги Аргилашки, докато под рамката на гостите застана тийнейджърът Николай Георгиев, призван да замести Християн Василев, който счупи пръст на тренировка и ще претърпи операция.

Двубоят не бе особено атрактивен и предложи едва три точни удара, като Витоша отправи с един повече, макар и само два извън вратата, докато мерникът на Берое бе доста по-неточен.

Момчетата на Александър Томаш обстрелваха безуспешно целта в цели 11 случая, като първият бе дело на Марко Адамович в деветата минута.

В 24-ата минута пък Иван Иванов овладя топката след центриране на Борислав Цонев от корнер и стреля отблизо, но покрай дясната греда на вратата.

Гостите отговориха в 38-ата, когато Румен Гьонов нанесе силен удар по диагонала отдясно, но Аргилашки успя да избие в корнер.

След паузата Негрут се възползва от грешка на Бонев, открадна топката, проби отдясно и подаде към Мартин Камбуров. Нападателят, който търси своя гол №200 в елита и има 198 до момента, опита удар, но Гьонов се хвърли в краката му и предотврати попадение.

Последваха неточни изстрели на Лъчезар Котев и Антон Карачанаков, така че в крайна сметка двата тима поделиха точките.

Така Витоша остана с едва осем в своя актив на последното място в класирането, докато Берое има 45 и заема четвъртата позиция, а в първата си среща от плейофите ще гостува на Левски в София.

“Берое” (Стара Загора) – „Витоша“ (Бистрица) 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

“Берое”: 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 26. Камен Хаджиев, 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев (к) (73′ – 71. Антон Карачанаков), 8. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов, 18. Рубен Бригидо (80′ – 20. Матеус Леони), 10. Борислав Цонев, 16. Марко Адамович (46′ – 21. Серджиу Негрут), 9. Мартин Камбуров; неизползвани резерви: 12. Душан Перниш, 5. Павел Виданов, 20. Матеус Леони, 24. Никола Гавов, 4. Кохей Като; старши треньор: Александър Томаш

“Витоша”: 12. Николай Георгиев, 5. Венцислав Бонев, 5. Румен Гьонов, 9. Ангел Стоянов (87′ – 10. Георги Амзин), 14. Четин Садула (к), 18. Петко Цанков, 23. Николай Христозов, 77. Даниел Пеев (85′ – 17. Михаил Петров), 80. Лъчезар Котев, 99. Стефан Христов (70′ – 45. Григор Долапчиев), 22. Георги Ангелов; неизползвани резерви: 1. Стефан Борисов, 4. Кристиан Узунов, 11. Даниел Кутев, 30. Илиян Попов; старши треньор: Костадин Ангелов

Жълти картони: Рубен Бригидо 12′  [“Берое”]; Ангел Стоянов 80′, Григор Долапчиев 83′ [“Витоша”].

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус