ЕКШЪН: Фенове гонят да бият играчи на Локо (Сф)

"Столичани" с домакинска издънка срещу Струмска слава

Фенове на Локомотив (Сф) нахлуха в тунела на стадиона в кв. "Надежда", за да търсят самворазправа с любимците си, след изненадващата загуба с 0:1 от Струмска слава в среща от 21-ия кръг на Втори лига.

"Железничарите" допуснаха гол още във втората минута. След попаденидето на Стоян Георгиев тимът от Радомир можеше и да удвои. През втората част двубоят се игра само пред вратата на гостите, но "червено-черните" се скъсаха за пропускат. Минута преди края гол на Илия Димитров беше отменен поради засада.

Поражението вбеси феновете на домакините и малко след срещата нахлуха в тунела на стадион "Локомотив", търсейки най-вече Димитров. Привържениците искаха дори да влязат в съблекалнята, но цялото ръководство на тима, както и бившият капитан на тима и настоящ директор в Септември - Кристиян Добрев, който наблюдава срещата, опитаха да упокоят феновете. Бранителят Александър Бранеков, който гледа от трибуните, пръв излезе да говори с тях.

Локомотив остана на трето място с 38 точки, но вече изостава на шест точки от Ботев (Враца) и Царско село, като столичани и мач по-малко. Четвъртият Монтана пък е само на две точки зад Локо.

Успехът измъкна Струмска слава от зоната на изпадащите, отборът има вече 24 точки, заемайки 12-то място.
Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов