Кристъл Палас се измъкна от опасната зона (ОБЗОР)

Евертън и Борнемут печелят с 2:1, осмо поред поражение за Уест Бромич

Отборът на Кристъл Палас спря серията си от четири загуби и постигна първа победа от над два месеца насам, налагайки се като гост над Хъдърсфийлд с 2:0.

Бранителят Джеймс Томкинс откри резултата в 23-ата минута, а в 68-ата Лука Миливоевич сложи точка на спора от дузпа за 2:0.

Така Хъдърсфийлд остана с 31 точки, но вече има само с една повече от гостите, които напуснаха зоната на изпадащите.

С 27 в своя актив остана Стоук Сити, след като падна вкъщи от Евертън с 1:2.

Над всички на „Британия”, където беше поставен рекорд по посещаемост днес (30022 зрители), бе зимната покупка на „карамелите” Дженк Тосун.

Пристигналият от Бешикташ срещу 20 млн. паунда 26-годишен нападател вкара и двете попадения за своите, разписвайки се в 69-ата и в 84-ата минути, така че вече има четири гола в последните три мача.

Стоук пък остана с човек по-малко още в 30-ата минута, когато директен червен картон получи Чарли Адам.

Куриозното в мача бе, че резервата на „грънчарите” Ерик Чупо-Мотинг влезе на терена (72’), вкара гол (77’) и бе заменен (79’) за общо седем минути.

В другия мач от XXXI кръг, игран в събота от 17:00 часа, Борнемут обърна Уест Бромич Албиън до 2:1 с късни попадения и нанесе осма поредна загуба на „дроздовете”.