Валенсия продължава гонитбата с Реал (ВИДЕО)

"Прилепите" влязоха в топ 3 на Примера

Валенсия временно се изкачи на третата позиция, след като спечели с 3:1 срещу Алавес в мач от 29-ия кръг на испанското първенство. Родрио Морено (19), Симоне Дзадза (34) и Виктор Лагуардия (54-автогол) зарадваха феновете на домакините. Рубен Собрино (49) беше точен за баските.

"Прилепите" имат две точки аванс пред Реал (Мадрид), който обаче има мач по-малко. Утре "белите" приемат Жирона. Алавес е на 16-а позиция с 31 точки.

В 11-ата минута Нето спаси след удар с глава на Рубен Собрино. Четири по-късно Фернандо Пачеко спаси шут на Даниел Парехо. Домакините откриха резултата в 19-ата минута след хубав извеждащ пас на Дзадза и техничен удар на Родриго. В 34-ата Дзадза удвои с чудесен удар по диагонала. В 42-ата съдията подмина нарушение на вратаря срещу Карлос Солер и така ощети валенсианци.

Малко след почивката тимът от Витория върна едно попадение. След центриране отдясно Собрино реализира с удар от 15 метра. Валенсия бързо върна преднината си. В 54-ата Солер центрира отдясно, а Виктор Лагуардия засече топката в собствената си мрежа - 3:1.