Хетафе удари Сосиедад

Реал допусна обрат

Хетафе победи Реал Сосиедад като гост с 2:1. По този начин тимът събра 39 точки и се изкачи на 9-о място във временното класиране. Домакините пък останаха с 33 точки, на 14-а позиция.

Реал поведе в 23-ата минута. След центриране от корнер, Хосе засече с глава за 1:0. Гостите успяха да изравнят в първата минута на добавеното време на полувремето. Дамиан Суарес центрира в наказателното поле, където Даконам Джене с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Втората част започна ударно за Хетафе. Амат подаде към Анхел Родригес, който с пемерен удар осъществи пълен обрат - 1:2. До края на мача домакините хвърлиха всички сили в опит да стигнат поне до точка, но така и не успяха да реализират второ попадение.